Skip to main content

Anasayfa

  • Üniversitelerarası,
    Kısa Film Yarışması
    SİNEKÜLTÜR

2. SineKültür Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

2. SineKültür Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması ödül töreninde sahiplerini buldu! Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen SineKültür Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması'nın sonuçları 16 Eylül akşamı Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Perihan Taş Öz'ün moderatörlüğünde gerçekleşen ödül töreninde açıklandı.  Jüri üyelerinin, yarışma finalistlerinin ve Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünün akademik kadrosu ile öğrencilerinin katılımında gerçekleşilen ödül töreninde; Bahçeşehir Üniversitesi'nden Sercan Erdoğan "Teselli" adlı filmiyle En İyi Kurmaca ödülünü, Kocaeli Üniversitesi'nden Fikret Bayram ise " Münzevi Hayat" belgeseliyle En İyi Belgesel ödülünü kazanırken Dokuz Eylül Üniversitesi'nden Hatice Aşkın ise "APP" adlı filmiyle Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.

2. SİNEKÜLTÜR ÜNİVERSİTELERARASI KISA FİLM YARIŞMASI FİNALİSTLERİ

Ön jürimizin değerlendirmesi sonucunda 2. Sinekültür Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması’nda En İyi Belgesel ve En İyi Kurmaca Film dallarındaki finalistler belli oldu. Katılan tüm filmlerin yapım ekiplerine teşekkür ederiz.

En İyi Belgesel

  • ÂŞIK FEYMÂNÎ, Özgenur GÜLERCE, 12’   

  • BARAKA, Hakan DEMİREL & Muhammed Emre ÖZDEMİR, 23’

  • ÇITIRTI, Burak ONAT, 23’

  • DİVA, Hamza Erhan GÜRPINAR, 20’

  • FİKİRTEPE SOSYAL HÜSRAN, Fırathan Mehmet GÜLEÇ, 11’

  • KADIN ELİ, Enes YURTSEVER & Turgut CIĞIZOĞLU, 16’

  • KANALI BEKLERKEN, Yasin SERİNDERE, 30’

  • MÜNZEVİ HAYAT, Fikret BAYRAM, 16’

  • OKULLA YAŞAMAK, Erdem KAYA, 24’

  • TÜLÜTABAKLAR "ÖLÜMSÜZ KAHRAMANLAR", Yasin ÖZTÜRK, 20’

En İyi Kurmaca Film

  • "AAH!", Gökçe DEMİRGÜÇ, 14’

  • APP, Hatice AŞKIN, 16’

  • ÇERÇEVE, Mert SATA & Berk SATA, 7’

  • GÖLGE OYUNLARI, İsmail Eren YALÇIN, 11’

  • KAPALI KAPILAR, Burak EROL & Abdullah CENGİZ, 14’

  • SERVİS, Ramazan KILIÇ, 14’

  • SİNEFİLİ, Adem GÖRKEN, 14’

  • ŞEKER GIDA, Ferman NARİN, 20’

  • TESELLİ, Sercan ERDOĞAN, 16’

  • UMUT, Nazmi GÜLNAR, 20’

SineKültür Kısa Film Yarışması Jüri Üyeleri

Can Kılcıoğlu

Can Kılcıoğlu

Kurmaca Jürisi
Elif Demoğlu

Elif Demoğlu

Belgesel Jürisi
Erdem Tepegöz

Erdem Tepegöz

Kurmaca Jürisi
Murad Özdemir

Murad Özdemir

Belgesel Jürisi
Perihan Taş Öz

Perihan Taş Öz

Kurmaca Jürisi
Selda Salman Sakızlı

Selda Salman Sakızlı

Belgesel Jürisi
2. Sinekültür Kısa Film Yarışması Katılım Koşulları

Arşiv

1. Sinekültür Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması